Mobilieji telefonai yra sudėtingi prietaisai, tačiau kai kuriuos jų gedimus galima sutaisyti patiems, nekreipiant į profesionalus. Vis dėlto, yra situacijų, kai remonto darbus geriau patikėti patyrusiems specialistams. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie mobiliojo telefono gedimai gali būti sutaisyti namuose ir kada reikėtų kreiptis į profesionalus.

Gedimai, kuriuos galite sutaisyti patys

  1. Programinės įrangos problemos. Dažniausiai tai gali būti sprendžiama atnaujinant operacinę sistemą arba atstatant gamyklinius nustatymus. Taip pat galite iš naujo įdiegti programas, kurios sukelia problemas.
  2. Baterijos keitimas. Jei jūsų telefonas turi lengvai pakeičiamą bateriją, tai galite padaryti patys. Svarbu įsigyti tinkamą baterijos modelį ir laikytis saugumo instrukcijų.
  3. SIM ir atminties kortelės problemos. Kartais problemą gali sukelti blogai įdėta SIM ar atminties kortelė. Ištraukite ir įdėkite jas iš naujo, įsitikindami, kad jos tinkamai įsistato.
  4. Ekrano apsauginės plėvelės ar grūdinto stiklo keitimas. Jei jūsų telefono ekranas apsaugotas plėvele ar grūdintu stiklu, juos gana paprasta pakeisti patiems.

Gedimai, kuriuos geriau patikėti profesionalams

  1. Ekrano keitimas. Jei telefonas kritęs ir ekranas sudužęs, jo keitimas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis specialių įrankių ir žinių.
  2. Drėgmės pažeidimai. Jei telefonas buvo pamerktas į vandenį, jo džiovinimas ir remontas gali būti sudėtingi, o netinkamas veiksmas gali padaryti daugiau žalos.
  3. Sudėtingi techniniai gedimai. Tokius kaip procesoriaus, pagrindinės plokštės ar kitų sudėtingų komponentų gedimai. Šie remontai reikalauja specializuotų įrankių ir žinių.
  4. Programinės įrangos gedimai, kurių negalima išspręsti atstatant gamyklinius nustatymus. Kai kurie programinės įrangos gedimai gali reikalauti sudėtingesnių intervencijų, kurioms reikalingos specialios žinios.
  5. Akumuliatoriaus keitimas nekeičiamuose įrenginiuose. Kai kurių šiuolaikinių telefonų baterijos nėra lengvai keičiamos. Tokiu atveju baterijos keitimą geriau patikėti profesionalams.

Atminkite, kad bandymas pačiam sutaisyti telefoną gali panaikinti garantiją. Taip pat, netinkamas remontas gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Jei nesate tikri dėl savo sugebėjimų, visada geriau pasikliauti profesionalų pagalba.